Yaka yapı inşaat hizmetlerimiz
Yaka YApı İnşaat® Temelden İnşaat Tadilat tamirat Whatsapp Hattı
Yaka yapı İnşaat firmamız komple binalarınızı yeniliyor iç cephe dış cephe mantolama temelden sıfırdan inşaat yapımı komple inşaat işleri hizmeti vermektedir.Yaka yapı inşaat alanında uzmanlaşmış usta ekipleri ile çalışmalar sergilemekte tüm yapılan işleri en güncel teknolojileri sistemleri kullanmaktadır. Temelden çatıya temel kazma zemin işleri demir bağlama kolon kalıp ustası sıva ustası kaba sıva ustası ince sıva ustası mantolama ustası duvar ustası iç dış tadilat tamirat ustaları boyacı boyacı ustaları tesisat ustaları ve çatı ustaları ile tüm çalışmalarını alanında uzman ekipler ile yapmaktadır.

Hafriyat alımı Hafriyat işleri Nakliyesi

Arazi üzerine mimari projesine uygun olarak ve harita mühendisi tarafından getirilen koordinatlar eşliğinde hafriyat aplikasyonu yapılır.Aplikasyona göre hafriyat yapılır. Bunun için zemine uygun iş makinaları seçilir kırıcılı ekskavatör kullanılır.Hafriyattan çıkan moloz ve kayalar, kamyonara yüklenip belediyenin gösterdiği alanlara atılır.

Radye temel altı izolasyon hazırlıkları

Radye temel yapımı öncesinde, temel altı bohçalama yalıtımını yapabilemk ve temel yanlarının yalıtımı ile temel kalıbını aynı anda oluşturabilmek için temel sınırlarına tuğla ile kalıp/duvar örülür. Bu duvarın ölçüleri radye temel sınırlarına göre tespit edilir. Yüksekliği de radye temel kalınlığından 5-6 cm yüksek olur. Bu 5-6 cm fazlalık izolasyon koruma betonu için gereklidir.

Temel betonu dökülmesi

Statik projede belirlenen beton sınıfına göre getirilen beton, betona su katmadan, gerekirse akışkanlaştırıcı ile takviye edilerek dökülür. betonun kalıba iyi yerleşmesi ve boşluk oluşturmaması için mutlaka vibratör kullanılmalıdır. Vibratör işi bilinçli elemanlara teslim edilir ve döküm boyunca çalıştırılır.

Kompaktörlü sıkıştırma

Yaklaşık %20 nem oranına ulaşmış olan dolgunun kompaktörle sıkıştırılır.Yaka yapı inşaat alanında uzmanlaşmış usta ekipleri ile çalışmalar sergilemekte tüm yapılan işleri en güncel teknolojileri sistemleri kullanmaktadır. Temelden çatıya temel kazma zemin işleri demir bağlama kolon kalıp ustası sıva ustası kaba sıva ustası ince sıva ustası mantolama ustası duvar ustası iç dış tadilat tamirat ustaları boyacı boyacı ustaları tesisat ustaları ve çatı ustaları ile tüm çalışmalarıını alanında uzman ekipler ile yapmaktadır.

Asmolen sistem tabliye kalıbı

Beton dökümüne hazırlanan tabliye kalıbı görüntüsü. Kalıp destekleri, asmolenlerin düzeni, kolonların demir filizleri ve kalıp dikmelerinin sıklığı görülmektedir. Beton atılırken vibratör kullanan ekibin tereddütsüz çalışabilmesi için kalıp takviyelerinin güçlü olması gerekmektedir. Aksi halde vibrasyondan tasarruf etmeye çalışılır ve statik zayıflıklar hatta tehlikeli boşluklar oluşabilir.Yaka yapı inşaat alanında uzmanlaşmış usta ekipleri ile çalışmalar sergilemekte tüm yapılan işleri en güncel teknolojileri sistemleri kullanmaktadır.

Tabliye betonu dökülmesi

Statik projede belirlenen beton sınıfına göre getirilen beton, betona su katmadan, gerekirse akışkanlaştırıcı ile takviye edilerek dökülür. Betonun kalıba iyi yerleşmesi ve boşluk oluşturmaması için mutlaka vibratör kullanılmalıdır. Vibratör işi bilinçli elemanlara teslim edilir ve döküm boyunca çalıştırılır. İşlem boyunca asmolen sıralarının bozulmamasına dikkat edilir. Önce ana kiriş ve asmolen kirişleri dökülür, vibratörle sıkıştırılır. Daha sonra tabliye betonu dökülür ve tekrar vibratörle sıkıştırılması ve kiriş betonları ile kaynaşması sağlanır. Beton dökümü sırasında hiçbir noktada soğuk derz oluşmaması için beton katmanları arasındaki sürelere dikkat edilir. Betonun uzak noktalardan gelmesi durumunda çeşitli katkılardan destek alınabileceği gibi özel noktaların bağlantısını güçlendirmek için epoksi esaslı kimyasalların kullanılması durumuna karşı tedarikli olmak gerekmektedir.

Tamamlanmış Betonarme İmalatın Görüntüsü

Tamamlanmış Betonarme İmalatın Görüntüsü Yaka yapı inşaat alanında uzmanlaşmış usta ekipleri ile çalışmalar sergilemekte tüm yapılan işleri en güncel teknolojileri sistemleri kullanmaktadır. Temelden çatıya temel kazma zemin işleri demir bağlama kolon kalıp ustası sıva ustası kaba sıva ustası ince sıva ustası mantolama ustası duvar ustası iç dış tadilat tamirat ustaları boyacı boyacı ustaları tesisat ustaları ve çatı ustaları ile tüm çalışmalarıını alanında uzman ekipler ile yapmaktadır.

Lentolar ve duvar üstü dolgular

Pencere üstü lentoların uzunluğu ile pencere eni arasındaki oranların doğru olması gerekmektedir. Tüm duvar imalatı bitirildikten sonra en üst sıranın üstünde kalan boşluklar sıva ile sıkı biçimde doldurulmalıdır. Yaka yapı inşaat alanında uzmanlaşmış usta ekipleri ile çalışmalar sergilemekte tüm yapılan işleri en güncel teknolojileri sistemleri kullanmaktadır. Temelden çatıya temel kazma zemin işleri demir bağlama kolon kalıp ustası sıva ustası kaba sıva ustası ince sıva ustası mantolama ustası duvar ustası iç dış tadilat tamirat ustaları boyacı boyacı ustaları tesisat ustaları ve çatı ustaları ile tüm çalışmalarıını alanında uzman ekipler ile yapmaktadır.

Tuğla duvarı bitmiş kaba yapının dış cephe görüntüsü

Tuğla duvarı bitmiş kaba yapının dış cephe görüntüsü

Alçı sıva Kartonpiyer

Alçı sıva Kartonpiyer

Dış Cephe Tadilat Söve yapımı

Dış Cephe Tadilat Söve yapımı

Temel altı mıcır ve drenaj işi

Hafriyatı yapılmış zemin üzerindeki kaba toprak sıyrılarak mıcır ile tesviye yapılır. Mıcır içinde drenaj için özel drenaj boruları döşenir. Drenaj borularının yeraltı sularını tahliye edebilmesi için eğimlerine dikkat edilir. Bu işlemi düzgün yapabilmek için mıcır kalınlığının 18 cm den daha az olmaması gerekir.
Temel altı bohçalama yalıtım ve koruma betonu-min

Temel altı bohçalama yalıtım ve koruma betonu

Radye temel altında kalacak olan bohçalama yalıtımı membran türü yalıtım malzemesi ile yapılır ve üzerine 5 cm koruma betonu atılır. Koruma betonu, radye temel imalatı sırasında demir döşenirken yalıtımın zedelenmesini önler.Yaka yapı inşaat alanında uzmanlaşmış usta ekipleri ile çalışmalar sergilemekte tüm yapılan işleri en güncel teknolojileri sistemleri kullanmaktadır.

Subasman perdelerinin imali

Yaka yapı inşaat alanında uzmanlaşmış usta ekipleri ile çalışmalar sergilemekte tüm yapılan işleri en güncel teknolojileri sistemleri kullanmaktadır. Radye temel ile subasman kotu arasında imal edilecek olan subasman perdelerinin demir, kalıp ve beton işleri tamamlanır.
Subasman kotu hasır demirli grobeton-min

Subasman kotu hasır demirli grobeton

Sıkıştırılmış dolgu üzerine pis su tesisatı gibi altyapı imalatları tamamlandıktan sonra, mıcır serilir. Bu mıcırın görevi, grobeton ile dolgu malzemesi arasında bir katman oluşturarak betonu ve hasır demiri korumaktır. Serilen mıcır üzerine 8-12 cm kalınlığında (projede öngörülen sınıfta) beton dökülür. Bu uygulamada dökülen beton sınıfı C25 dir. Dolgu üzerine yapılan grobetonun kalitesiz olmasının, ilerde taban çökmesi gibi sıkıntılara yol açabileceği bilinmelidir.
Beton dökülmesine hazırlanmış olan kalıp-min

Beton dökülmesine hazırlanmış olan kalıp

Kalıp, demir ve asmolen imalatı tamamlandıktan sonra son kontroller yapılır ve imalat sırasında hizası bozulmuş olan asmolenler düzeltilir.Yaka yapı inşaat alanında uzmanlaşmış usta ekipleri ile çalışmalar sergilemekte tüm yapılan işleri en güncel teknolojileri sistemleri kullanmaktadır. Temelden çatıya temel kazma zemin işleri demir bağlama kolon kalıp ustası sıva ustası kaba sıva ustası ince sıva ustası mantolama ustası duvar ustası iç dış tadilat tamirat ustaları boyacı boyacı ustaları tesisat ustaları ve çatı ustaları ile tüm çalışmalarıını alanında uzman ekipler ile yapmaktadır.
dis-cephe-mantlama-3-min

Teras Tabliyesinin Betone Hazır Hali

Teras tabliye kalıbı hazırlanırken, tabliye betonu üst kotu hizasına çakılmış olan çıtanın sebebi, parapet duvarlarının eklerinin görülmesine engel olmaktır. Bu imalatta parapet duvarı için filiz bırakılmış ve parapet kalıbı ile tabliye kalıbının tek parça olması tercih edilmiştir.Yaka yapı inşaat alanında uzmanlaşmış usta ekipleri ile çalışmalar sergilemekte tüm yapılan işleri en güncel teknolojileri sistemleri kullanmaktadır. Temelden çatıya temel kazma zemin işleri demir bağlama kolon kalıp ustası sıva ustası kaba sıva ustası ince sıva ustası mantolama ustası duvar ustası iç dış tadilat tamirat ustaları boyacı boyacı ustaları tesisat ustaları ve çatı ustaları ile tüm çalışmalarını alanında uzman ekipler ile yapmaktadır.
Tuğla Duvar Hazırlıkları-min

Tuğla Duvar Hazırlıkları

Tuğla Duvar Hazırlıkları Yaka yapı inşaat alanında uzmanlaşmış usta ekipleri ile çalışmalar sergilemekte tüm yapılan işleri en güncel teknolojileri sistemleri kullanmaktadır. Temelden çatıya temel kazma zemin işleri demir bağlama kolon kalıp ustası sıva ustası kaba sıva ustası ince sıva ustası mantolama ustası duvar ustası iç dış tadilat tamirat ustaları boyacı boyacı ustaları tesisat ustaları ve çatı ustaları ile tüm çalışmalarıını alanında uzman ekipler ile yapmaktadır.
dis-cephe-mantlama-1-min

İmalat boyunca şantiye içi ve çevresinin mümkün olan her aşamada temizlenmesi ve temiz tutulması önemlidir

Bu temizlik sayesinde imalatı kolaylaştırmanın yanı sıra, iş kazalarını önlemek, imalat kontrollerini ve sonraki iş aşamalarının provalarını yapabilmek, imalat eksiklerini vaktinde farketmek ve sonraki imalat aşamalarına kolayca hazır hale gelebilmek mümkündür. Tuğla duvar aşaması devam eden bir şantiyeye çok sayıda firma gelir ve kendi imalatları için ölçüler alarak hazırlık yaparlar. Mutfak, kapı, pencere, elektrik, tesisat vs gibi çok sayıda firmanın teknik adamlarının şantiye içinde yapacağı çalışmaların verimli olabilmesinin ilk şartı temiz ve düzgün bir ortamda çalışabilmeleridir.
Tuğla duvarı bitmiş kaba yapının dış cephe görüntüsü-min1-min

Tuğla duvarı bitmiş kaba yapının dış cephe görüntüsü

Artık bu bina, ince işler diye adlandırılan imalatlara hazırdır.
Fayans Kalebodur işleri-min

Fayans Kalebodur işleri

Fayans Kalebodur işleri
dis-cephe-isi-yalitimi-kaplama-mantolama-kompozit-sove-2-min

Dış Cephe İş mekan Mantolama

Dış Cephe İş mekan Mantolama ısı ses su yalıtımı hizmetleri
Mıcır tesviyesi ve temel altı grobeton-min

Mıcır tesviyesi ve temel altı grobeton

Serilen mıcır tesviye edilir. Mıcırın etrafına nivo ile teraziye alınmış kalıplar yerleştirilerek grobeton dökümüne başlanır. Grobeton kalınlığı 10 cm olmalıdır. Grobetonun drenaj borularını tıkamaması için drenaj borularının nasıl örtüldüğüne dikkat edin.
Radye temel demirlerinin döşenmesi-min

Radye temel demirlerinin döşenmesi

Yaka yapı inşaat alanında uzmanlaşmış usta ekipleri ile çalışmalar sergilemekte tüm yapılan işleri en güncel teknolojileri sistemleri kullanmaktadır. Statik projesine uygun biçimde temel demirleri döşenir. Demir altı paspayları konur. Bu paspaylarının temelde 5 cm olması gerekir. Demir aralarından, faraday kafesi sağlamak ve statik elektrik yükünü deşarj edebilmek için galvaniz şeritler geçirilir.
Dolgu ve sıkıştırma-min

Dolgu ve sıkıştırma

Subasman perdelerinin içinde kalan boşluğa uygun malzeme ile yapılan dolgular, daha sonra boşluk yaratmaması için kompaktörlü sıkıştırma öncesinde suya doyurulması gerekir.Yaka yapı inşaat alanında uzmanlaşmış usta ekipleri ile çalışmalar sergilemekte tüm yapılan işleri en güncel teknolojileri sistemleri kullanmaktadır.
Beton dökümüne hazırlanmış hasırlı grobeton-min

Beton dökümüne hazırlanmış hasırlı grobeton

Beton dökümüne hazırlanmış hasırlı grobeton.Yaka yapı inşaat alanında uzmanlaşmış usta ekipleri ile çalışmalar sergilemekte tüm yapılan işleri en güncel teknolojileri sistemleri kullanmaktadır. Temelden çatıya temel kazma zemin işleri demir bağlama kolon kalıp ustası sıva ustası kaba sıva ustası ince sıva ustası mantolama ustası duvar ustası iç dış tadilat tamirat ustaları boyacı boyacı ustaları tesisat ustaları ve çatı ustaları ile tüm çalışmalarıını alanında uzman ekipler ile yapmaktadır.
Kolon kalıbı-min

Kolon kalıbı

Kolon ve tabliye kalıplarının yapılması sırasında kullanılacak malzemenin temiz, düzgün ve sağlam olması önemlidir. Taze betonun kalıp yüzeylerine uyguladığı basınç kimi noktalarda kolayca onlarca tona kadar yükselebilir. Bu nedenle kalıp imalatında kullanılacak olan malzemenin sağlamlığı ve düzgünlüğünün yanı sıra, desteklerinin güçlü olmasına dikkat edilmeli, demir donatıların düzgünlüğü sağlanmalı ve kalıbın her yüzeyine paspayları mutlaka konmalıdır. Kolon, tabliye, temel gibi değişik imalatların paspayı malzemeleri birbirinden farklı olduğu bilinmeli ve doğru yerde, doğru paspayı kullanılmalıdır. Paspayı kullanılmayan betonarme imalatlar korozyona davetiye çıkarmıştır.

Teras ve parapet betonunun bitmiş hali

Parapet malzemesi olarak betonarme tercih edilmesinin avantajlarını göz ardı etmemek gerekir. Sağlamlık, detay kolaylığı ve ilerde çanak anten vb uygulamalar için yalıtım kolaylığı sağlaması bakımından parapet duvarlarında beton kullanılması uygun olacaktır. Teras üzerine dökülen tesviye betonları ile izolasyon koruma betonlarının genleşmelerinin, betonarme olmayan parapetleri itekleyerek çatlattığı ve bu nedenle yalıtımları bozarak tamiri pahalı sorunlar çıkardığı bilinmektedir.
Tuğla duvar imalatları-min

Tuğla duvar imalatları

Betonarmesi tamamlanmış binanın projesine uygun şekilde, tuğla duvar aplikasyonu yapılır. Bu aplikasyon sırasında binanın dış duvar hizalarının temelden çatıya kadar tek doğrultuda olması sağlanmalıdır. Bu sayede betonarme imalatta oluşabilecek ufak sapmalardan dolayı gereksiz kalınlıkta sıva yapılması önlenmiş, şakül ve terazi açısından kusursuz bir görünüm elde edilmiş olur. Bu şekilde (bütünsel olarak) planlanan bir duvar imalatı hem estetik başarı sağlar hem de ekonomik tasarruf getirir.
İç duvarların örülmesi-min

İç duvarların örülmesi

İç mekan bölücü duvarların örülmesi aşamasında önce bir sıra tuğla duvar örülmeli, binanın teknik uygulama sorumluları ile proje müellifleri tarafından kontrol edilmeli ve yapı sahibinden de "olur" alınmalıdır. Yapılan bu onay ve olurlar sayesinde, sonradan oluşabilecek değişiklikleri önceden görmek ve kaynak israflarının önüne geçmek mümkün olacaktır.Yaka yapı inşaat alanında uzmanlaşmış usta ekipleri ile çalışmalar sergilemekte tüm yapılan işleri en güncel teknolojileri sistemleri kullanmaktadır. Temelden çatıya temel kazma zemin işleri demir bağlama kolon kalıp ustası sıva ustası kaba sıva ustası ince sıva ustası mantolama ustası duvar ustası iç dış tadilat tamirat ustaları boyacı boyacı ustaları tesisat ustaları ve çatı ustaları ile tüm çalışmalarıını alanında uzman ekipler ile yapmaktadır.
Dış Cephe Tadilat-min

Dış Cephe Tadilat

Dış Cephe Tadilat mantolama söve işleri
Boya İşleri-min

Boya İşleri

Boya İşleri
dis-cephe-isi-yalitimi-kaplama-mantolama-kompozit-sove-3-min

Bina Yalıtım İşleri

Bina Yalıtım İşleri
TOP